Blog

Home  /  Wnętrza   /  Ciekawe rozwiązania w domu

Ciekawe rozwiązania w domu

W naszych projektach zależy nam przede wszystkim na funkcjonalności wnętrz a przy tym chcemy, żeby nasi Inwestorzy mieli piękne wnętrza pod względem wizualnym. W trakcie naszej pracy udało nam się zrezlizować kilka ciekawych i niestandardowych rozwiązań. Chcemy podzielić się nimi na naszej stronie i wyjaśnić jaką funkcję, zarówno estetyczną jak i praktyczną spełniają.

 

Czy spiżarnia zawsze musi sprawiać wrażenie odrębnego pomieszczenia?

 

Otóż nie! Spiżarnia, która kryje się za frontem zabudowy meblowej to jedno z naszych ulubionych rozwiązań. Doceniają je także nasi Klienci ponieważ udało nam się zrealizować kilkukrotnie ten pomysł i obecnie czekamy na wykonanie na kilku innych budowach. Na czym polega fenomen tego patentu? Jest to minimalistyczna opcja, widzimy jedynie ciąg wysokiej zabudowy, który za jednym z frontów kryje dodatkowe pomieszczenie. Front otwiera się włącznie z cokołem dzięki czemu nie trzeba za każdym razem przechodzić przez kilkucentymetrowy próg.

 

Czy warto wykonać wnęki na zabudowę meblową?

 

Mamy na naszym koncie realizację, w której zdecydowanie opłacało się wykonać wnękę. Zaproponowałyśmy Inwestorom, aby zrezygnować z dodatkowego korytarza, który został przewidziany przez dewelopera. Dzięki zmianom w układzie funkcjonalnym uzyskałyśmy więcej przestrzeni w niewielkim mieszkaniu a dodatkowo w salonie powstała jedna płaszczyzna ściany z zabudową meblową w tożsamym kolorze. To minimalistyczne rozwiązanie pięknie dopełniło wnętrze.

 

Jak dobrze dobrze wykorzystać przestrzeń w pokoju dziecięcym?

 

Pokój dziecięcy to zwykle ‚magazyn’ zabawek, ubrań i artykułów szkolnych. Nierzadko dochodzą do tego elementy wykorzystywane w realizacji pasji dziecka dlatego ważne jest zaplanowanie przechowywania, żeby w pokoju nie zapanował chaos. Przy okazji dobrze jest zaaranżować przestrzeń tak, aby była dla jego lokatora atrakcyjna. Jednym z rozwiązań, które my zaproponowałyśmy są łóżka wykonane na wymiar z szufladami w podeście pełniącym także funkcję schodków. Wykorzystując w ten sposób przestrzeń potrzebną na łóżko zyskujemy dużo więcej miejsca do przechowywania. Mieszkanie w pokoju, który ma kilka poziomów i wiele schowków to niezła frajda.

 

POST A COMMENT