Halo_rybnik
1www
2www
9www
11www
4www
10www
5www
6www
12www
37318888_2031562743534976_3807955778870968320_n

Halo! Rybnik

Halo! Rybnik to Punkt Informacji Miejskiej połączony z kawiarnią oraz sklepem z gadżetami miejskimi. W lokalu dawnej „Cepelii” powstało miejsce wspierające, a także promujące lokalnych rzemieślników i artystów. Lokal dostępny jest z miejskiego deptaka i otwiera się na niego szeroko rozkładaną witryną. Ponadto ma dostęp do klimatycznego dziedzińca ulokowanego z tyłu kamienicy.

Funkcjonalnie wnętrze podzielono na kilka stref. Największą powierzchnię ma sala ogólnodostępna. Zawarto w niej wszystkie funkcje lokalu, z których skorzystać może zainteresowany. Oprócz lady obsługowej znajdziemy też regały ekspozycyjne. W centralnej części ulokowane zostały mobilne huśtawki, które z łatwością mogą zostać zmienione w wózki ekspozycyjne. Poza tym we wnętrzu znajduje się przeszklona sala spotkań, wyposażona w sprzęt multimedialny oraz przeznaczona do różnego typu konferencji oraz prezentacji.

Pomysłem na aranżację wnętrz było wykorzystanie kilku elementów bazowych lokalu dawnej Cepelii i zestawienie ich z nowoczesną formą. Stary sufit z boazerii został zastąpiony lamelami drewnianymi, które są kontynuowane również na dwóch naprzeciwległych ścianach i są głównym akcentem.

Drugim mocnym punktem lokalu jest zastosowanie koloru niebieskiego, będącego odwołaniem do barwy flagi Rybnika. Dlatego podłogi i ściany w części lokalu mają kolor niebieski. Wykonano również łazienkę dającą efekt niebieskiego „pudełka”, całkowicie jednobarwna, od podłogi po sufit.

Kontrast został dopełniony dzięki czarnym oraz białym akcentom pojawiającym się w elementach wyposażenia i identyfikacji wizualnej.

 

autor: arch. Anita Baron, arch. Aneta Oraczewska
współpraca: Patrycja Pojda
lokalizacja: ul. Sobieskiego 20, Rybnik
inwestor: UM Rybnik
pow. użytkowa: 109 m2
zakres: projekt wykonawczy wnętrz z nadzorami, 2016
realizacja: 2016