MOJO-Panorama1.logojpg
MOJO-Panorama2-logo
MOJO-Panorama3-logo
MOJO-Panorama4-logo
MOJO-Panorama5-logo
MOJO-Panorama6-logo
MOJO-Panorama7-logo
MOJO-Panorama8-logo
MOJO-stol-logo
MOJO-Panorama9-logo
MOJO-wc-logo
MOJO-zewn
elastyczna przestrzen
C:UsersMOJODropboxPROJEKTYWNĘTRZARYBNIK_KNAJPKA DARCADK

Klubokawiarnia Żółty Młynek

Lokal znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Rybnika, budżet projektu nie był duży, należało zaprojektować wnętrze tak, aby przy minimalnym nakładzie finansowym otrzymać maksymalny efekt. Projekt obejmował generalny remont wcześniejszego lokalu usługowego łącznie z wymianą wszystkich instalacji wewnętrznych i skuciem tynków. Priorytetem było uzyskanie nowoczesnego i minimalistycznego klimatu z charakterem.

Żółty Młynek to kawiarnia o profilu kulturalnym, wnętrze jest wielofunkcyjne, z możliwością elastycznej aranżacji układu stołów. Punktem wyjścia była możliwość stworzenia wielkiego stołu, zachęcającego do rozmów i wspólnej pracy. W dowolnej chwili można zmienić aranżację tworząc osobne stoliki lub przestrzeń na wernisaże, a nawet koncerty.

Odkryta cegła na ścianach została pomalowana na biało, aby rozjaśnić to wnętrze, ze względu na północną elewację. Ciemniejszy sufit optycznie obniża proporcje, a czarne detale przykuwają uwagę do najważniejszych elementów. Drewniane krzesła uzyskane poprzez zbiórkę wśród osób zaangażowanych w projekt, wspierających to przedsięwzięcie, ujednolicono i przemalowano. Aby projekt nie miał jednak tak zupełnie monochromatycznego wyglądu wprowadzone zostało drewno o ciepłym odcieniu, na wszystkie powierzchnie blatów, baru i ławy. Dominującym i najbardziej charakterystycznym akcentem we wnętrzu jest żółta podłoga, która wprowadziła ciepły, optymistyczny klimat. Na podstawie tego pomysłu powstała też nazwa lokalu oraz identyfikacja wizualna miejsca.

 

autor: arch. Anita Baron
lokalizacja: Rybnik
inwestor: Stowarzyszenie DAR
pow. użytkowa: 75,9 m2
zakres: projekt wykonawczy
realizacja: 2015