wiz_002-a
wiz_001-a
wiz_004
wiz_003-a
wiz_005-a
pokoj-syna_01
pokoj-syna_02
sypialnia
Rzut–Loft-Dworek

Mieszkanie Rybnik

Projekt wnętrz mieszkania w Rybniku w męskim stylu. Głównym zadaniem projektowym było uporządkowanie jednoprzestrzennego salonu z aneksem kuchennym, aby widoczne były strefy funkcjonalne. Duże kwadratowe pomieszczenia bywają kłopotliwe do zaaranżowania i użytkownik jest przytłoczony ilością znajdującego się w nich różnorakiego wyposażenia. Umieszczenie na środku dużego boksu funkcyjnego sprawia, że część sprzętów jest w nim schowana, a przestrzeń jest wydzielona. Element ten staje się sercem tego pomieszczenia i wokół niego kształtują się poszczególne strefy. Od strony kuchni znajduje się w nim lodówka, co pozwoliło na wyeliminowanie wysokich mebli w kuchni, pozostały tylko szafki dolne. Od strony salonu znajduje się w nim telewizor i zestaw audio, z możliwością przesłonięcia sprzętów mobilnym frontem. Dzięki temu pomimo, że nie została postawiona żadna tradycyjna ściana, we wnętrzu widać wyraźnie gdzie jest kuchni, salon i jadalnia. Wnętrze nasycone ciemnymi kolorami w odcieniach brązu i szarości, przytulności nadaje tu także stara cegła rozbiórkowa.

Sypialnia została zachowana w monochromatycznym klimacie bieli i szarości, a jej głównym akcentem są stare przesuwne drzwi na widocznych wózkach.

Pokój nastoletniego syna ze schowanym w zabudowie łóżkiem oraz szafą na ubrania i sprzęt sportowy. Wykorzystane płyty OSB nadają pomieszczeniu oryginalny i industrialny charakter, a ponadto są funkcjonalne, bo umożliwiają przypinanie do nich różnych elementów.

 

autor: arch. Anita Baron, arch. Aneta Oraczewska
lokalizacja: Rybnik
inwestor: prywatny
pow. użytkowa: 70 m2
zakres: projekt koncepcyjny
realizacja: 2015

Category: